The Roya Schools in Iran

ROYA FOUNDATION
International Alliance to Assist Children

One of the Roya’a main goals is to mitigate the institutional obstacles faced by the most deprived in the some Middle East society. One main approach we will take is the establishment of educational projects in such communities. We believe educational institutions are essential to a community’s development, because it enables the community to ask itself vital questions and hands it the tools to answer them.

We therefore gave birth to the establishment of Roya School in Iran to ensure access to quality primary school education. This is the first of several proposed educational projects. We have proposals for other projects, including those for human rights education as well as entrepreneurial and technology oriented education.

We build schools with villages that have historically had no adequate school structure – where students are taught in the tent, stable, or under trees or have to walk multiple miles to a neighboring village, or can’t attend school at all.
Our goal is to break the cycle of poverty, illiteracy and low expectations through service and education. Our vision is every child should have the opportunity to learn through a quality primary education.


مدارس رويا در ايران

هزينه احداث هر مدرسه سيار پنج هزار دلار است. برای همکاری در اين پروژه با ما تماس بگيريد.

100-schools-banner

امروز، ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۶، هم‌زمان با هفته معلم، دو دبستان يک کلاسه، رویا فروزش ۱ و ۲، پروژه‌های شماره ۲۴۶ و ۲۴۷ مهرگیتی در روستاهای جفیریک و سید جاسم استان خوزستان، افتتاح شدند. در پائين اين صفحه با مدارس جديد رويا، و هم چنين مدرسه سه کلاسه احمد آباد کردستان، که سال گذشته افتتاح شد، و کتابسرای روستای ملکی که بهمت داراب بهمنش برپا شده و مورد پشتيبانی موسسه رويا قرار دارد، آشنا شويد.

وب سايت مهرگيتی | فيس بوک مهرگيتی

دبستان رويا فروزش ۱
طرح شماره ۲۴۶ مهرگيتی
با همکاری موسسه خيريه رويا در آمريکا

sign-roya-schoolرضا معلم بچه‌های روستای سید جاسم است که تا امروز در یک چادر تاریک و سرد، زیر گرد و غبار و خاک به بچه‌های عشایر این روستا درس می‌داده.
عشق او به این بچه‌ها باعث شد تا تمام تلاش خود را به کار گیرد و آنها را در نقطه‌‌‌‌ای دور از امکانات آموزشی با تکنولوژی آشنا کند.
او با وجود تمامی محدودیت‌ها از تکنولوژی روز در آموزش به این بچه‌ها استفاده می‌کند.

رضا لپ تاپ، ویدیو پروژکتور و امکانات آموزشی را به درون چادر عشایری مدرسه‌شان می‌برد و برای کودکان فیلم‌های آموزشی گذاشته و در زنگ‌های تفریح کارتون پخش می‌کند اما امروز این معلم و دانش‌آموزانش بسیار خوشحال‌اند، چراکه با کمک خیرین مهرگیتی حالا مدرسه‌ای ایمن دارند که به گفته‌ی معلم، آنها را از باد و خاک و باران و نیش عقرب و مار دور نگه می‌دارد.
رضا حالا خلاق‌تر از همیشه و با پشتکار بیشتری به دانش‌آموزانش درس عشق و بخشش و
مهربانی خواهد داد.

IMG 1438 IMG 1441 IMG 1445 IMG 1443 IMG 1446 IMG 1439 IMG 1442 IMG 1447 newschool2 newschool5 newschool7 newschool1 newschool3 newschool4 newschool8 newschool9 newschool6


دبستان رويا فروزش ۲
طرح شماره ۲۴۷ مهرگيتی
با همکاری موسسه خيريه رويا در آمريکا

roya-school-2
مدرسه قدیم و جدید بچه‌های روستای سیدجاسم خوزستان
مدرسه رویا فروزش ۲، پروژه شماره ۲۴۷ مهرگیتی برای بچه‌های این روستا ساخته شد و در ۱۴ اردیبهشت ماه افتتاح گردید.
به گفته مدیر مدرسه شما خدمت به این دانش اموزان کردید. کودکان از مار وعقرب در امان شدند. انها زمانی که در چادر درس میخواندند باران که میامد کلاس درس تعطیل میشد.
افرین به نیت های پاکتان.


مدرسه سه کلاسه روستای احمد آباد کردستان
از توابع شهرستان سرو آباد در میانه راه سنندج-مریوان

…. رویا خندید

مدرسه سه کلاسه روستای احمد آباد از توابع شهرستان سرو آباد که در میانه راه سنندج -مریوان بر بالای دره وسیعی قراره گرفت به یاد دوست ماندگار رویا افتتاح شد.دور نمای زیبای روستا بر بلندی های طبیعی نشان از فقر طبیعت نداشت.طبیعت احمدآباد بر عکس آنچنان در سیستان دیده بودم غنی و زیبا بود ولی مرومیت در زندگی به چشم میخورد.دبستان مخروبه سابق هنوز هم در کنار مدرسه نو خودنمایی می کرد و با یک نگاه می شد تفاوت عمیقی که این مدرسه جدید در روستا ومحیط آموزش بچه های پرشور آن ایجاد کرده با چشم باز دید…لباسهای رنگارنگ و چهره های بچه هایی که از شوق برق می زد تا مدتها در ذهن من باقی خواهد ماند……زمانی حس کردم که رویا از یکی از آن بلندی های اطراف نگاه می کنه و لبخند میزنه….از همان لبخندهای همیشگی…..نامش بر این مدرسه ماندگار شد همچنان که بر قلب تک تک ما دوستانش ماندگار بوده.

sign-sarvabad (2) (1) (9) (14) (7) (13) (11) (12)

کتابسرای روستای ملکی
به همت داراب بهمنش

کتابسرای روستای ملکی در آغاز برای آشنایی بچه های این روستا با فرهنگ ِ کتابخوانی بر پا شد .
سپس با بچه های روستاهای دیگر نیز کار شد و هم اکنون اردوهای فرهنگی نیز در برنامه ی کاری ی این کتابسرا هست .
امیدوارم و همه ی امیدم را از همین بچه ها می گیرم .امروز با بچه های کپر نشین ِ کناره های باختری ی کارون در شوشتر بودم .
دویست متر مانده به جایی که کارون در این شهر دو شاخه می شود .
بچه هایی که نمی شود دوستشان نداشت !
خنده رو ؛ پُر جنب و جوش و به دور از برخی زشتی هایی که در شهرها و جاهایی که پول هست ؛ هست .
بچه ها قالی یی را برای کلاسی که برایشان گذاشته ام می برند .
کلاسی که بازمانده ی یک شرکت ِ شِن شویی است و پیش از این و پس از آن کسی در آن زندگی می کرده است که با گرم شدن ِ هوا به استان چهار محال و بختیاری رفته تا تابستان گذرانی کند .

فيس بوک کتابسرا